Työntekijät

Vellu Rinne, Toiminnanjohtaja

  • Seurakehitys ja suhteet
  • Varainhankinta
  • Sopimukset
  • Joukkueorganisaatioiden tukeminen
  • Seuratapahtumat

Yhteystiedot:
puh. 044 700 6066
vellu.rinne@malminpalloseura.fi

 

Miia Pihamaa, Seurakoordinaattori

  • MPS Storeen liittyvät tilaukset ja laskutus yms.
  • Seuran ja Palloliiton järjestelmien ylläpito (Jalkkis.net, Pelipaikka ja Taso)
  • Pelipassien hankinnat, siirrot ja jäsentuki
  • Seuran jäsenmaksujen ym. laskutus ja seuranta
  • Nettisivujen ylläpito ja viestintä
  • Seuran muut hallinnolliset asiat
  • Mahdolliset valmennustehtävät

Yhteystiedot:
Puh. 040 500 1665
miia.pihamaa@malminpalloseura.fi

 

Joni Ilvonen, Valmennuspäällikkö

  • Valmentajat
  • Joukkueet

Yhteystiedot:
Puh. 040 966 9976
joni.ilvonen@malminpalloseura.fi

 

Ville Suojala, Ikäluokkavastaava

  • 12-14 vuotiaat (vuonna 2021: Pojat 2007, Pojat 2008 ja Pojat 2009)

Yhteystiedot:
Puh. 044 973 9299
ville.suojala@malminpalloseura.fi

 

Sami Lehtiniemi, Ikäluokkavastaava

  • 9-11-vuotiaat (vuonna 2021: Pojat 2010, Pojat 2011 ja Pojat 2012)

Yhteystiedot:
Puh. 045 650 5413
lehtiniemi.sami@netti.fi

 

Rony Metsänkivi, Ikäluokkavastaava

  • 5-8 vuotiaat (vuonna 2021:  Pojat 2013, Pojat/Tytöt 2014 ja Pojat/Tytöt 2015) 
  • grass roots / matalan kynnyksen toiminta (leirit, futiskoulut ja -kerhot)

Yhteystiedot:
Puh. 040 178 3483
rony.metsankivi@malminpalloseura.fi

 

Sipi Ulvas, Seuravalmentaja

  • Joukkuevalmennus (vuonna 2021: B-pojat, Pojat 2006 ja Pojat 2008 Kilpa)

Yhteystiedot:
Puh. 040 0295706
sipi.ulvas@gmail.com